Samsung 4TB 990 PRO SSD M.2 80mm PCI-e 4.0 x4 NVMe
Samsung 4TB 990 PRO SSD M.2 80mm PCI-e 4.0 x4 NVMe
MZ-V9P4T0BW
Nadgradite svoj računalnik ali igralno konzolo s Samsung 990 PRO SSD pogonom. Odlikuje ga format M.2, kapaciteta 4 TB in vmesnik PCI Express 4.0 x4. Hitrost branja do 7450 MB/s in pisanja do 6900 MB/s. Najbolj se izkaže pri igranju iger, montaži video posnetkov, 3D obdelovanju, pri analizi podatkov in drugih zahtevnih opravilih, kjer je pomembna velika kapaciteta in hitrost (tudi PS5).
| Lastnost | Podatek |
|---|---|
| Kapaciteta | 4 TB |
| Vmesnik | PCIe Gen 4.0 x4, NVMe 2.0 |
| Kontroler | Samsung |
| NAND Flash pomnilnik | Samsung V-NAND TLC |
| DRAM Cache pomnilnik | Samsung 4 GB DDR4 SDRAM z nizko porabo |
| Dimenzije | 80 x 22 x 2,3 mm |
| Format | M.2 (2280) |
| Sekvenčno branje | 7450 MB/s |
| Sekvenčno pisanje | 6900 MB/s |
| Naključno branje (QD 1, nit 1) | 22.000 IOPS |
| Naključno pisanje (QD 1, nit 1) | 80.000 IOPS |
| Naključno branje (QD 32, nit 16) | 1.400.000 IOPS |
| Naključno pisanje (QD 32, nit 16) | 1.600.000 IOPS |
| Poraba energije | v mirovanju 55 mW, branje 6,5 W, pisanje 5,1 W |
| Zanesljivost | TBW 2400 TB, MTBF 1,5 milijonov ur |
| Podprte funkcije | TRIM, Garbage Collection, S.M.A.R.T. |
| Varnost | AES 256-bit enkripcija, TCG/Opal V2.0, Encrypted Drive IEEE1667 |

