Samsung 2TB 990 PRO SSD M.2 80mm PCI-e 4.0 x4 NVMe
Samsung 2TB 990 PRO SSD M.2 80mm PCI-e 4.0 x4 NVMe
MZ-V9P2T0BW
Samsung 990 PRO je NVMe SSD disk v M.2 formatu s kapaciteto 2 TB. Podpira vodilo PCIe Gen4 x4 in nudi hitrosti branja do 7.450 MB/s in hitrosti pisanja do 6.900 MB/s.
| Lastnost | Podatek |
|---|---|
| Kapaciteta | 2 TB |
| Kontroler | Samsung |
| NAND Flash pomnilnik | Samsung V-NAND TLC |
| DRAM Cache pomnilnik | 2GB LPDDR4 |
| Dimenzije | 80 x 22 x 2,3 mm |
| Format | M.2 (2280) |
| Sekvenčno branje | 7450 MB/s |
| Sekvenčno pisanje | 6900 MB/s |
| Naključno branje (QD 1, nit 1) | 22.000 IOPS |
| Naključno pisanje (QD 1, nit 1) | 80.000 IOPS |
| Naključno branje (QD 32, nit 16) | 1.400.000 IOPS |
| Naključno pisanje (QD 32, nit 16) | 1.550.000 IOPS |
| Poraba energije | v mirovanju 55 mW, branje 5,8 W, pisanje 5,1 W |
| Zanesljivost | TBW 1200 TB, MTBF 1,5 milijonov ur |
| Podprte funkcije | TRIM, Garbage Collection, S.M.A.R.T. |
| Varnost | AES 256-bit enkripcija, TCG/Opal V2.0, Encrypted Drive IEEE1667 |

